Müsteri Hizmetleri
+90 262 645 03 86
Türkçe English

Jaluzi Temizliği

Jaluzi temizliği; jaluzi perdelerin herhangi bir zarar görmeden, uzun ömürlü olabilmesi için son derece dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Genellikle evde kullanıcılar tarafından yapılan jaluzi temizliği birçok defa jaluzi slaytlarının kırılmasına, zarar görmesine neden olmuştur. Bu yüzden ufak toz almalar dışında jaluzi temizliği işinde ehil firmalara yaptırılmalıdır. Bu yazımızda jaluzi temizliği ve bakımı hakkında genel bilgilere değineceğiz.


Jaluzi perdeler ; açık alanlarda, sigara içilen yerlerde ve çok toz alan yerlerde çok çabuk kirlenir. Özellikle çok sigara içilen alanlarda düzenli bakım yapılmazsa jaluzi perdeler kısa bir süre sonra kullanılmaz hale gelecektir. Jaluzi perdelere en fazla zararı veren sigaradır. Jaluzi slaytları sigara dumanını direkt üstüne çeker. Bu da bir süre sonra jaluzi perde renginin solmasına, kirlenmesine neden olacaktır.


Jaluzi perdeler kapalı alanlarda ya da çok toz içermeyen yerlerde kullanılırsa kolay kolay kirlenmez. Eğer jaluzilerin sürekli temiz kalması isteniyorsa ; ahşap jaluziler haftada en az bir defa temizlenmelidir. Toz almaya yarayan püsküller ile slaytlar üzerinde oluşan tozlar engellenebilir. Bunun dışında nemli bir bez ile silinerek de temizliği sağlanabilir. Mikro jaluzi perdelerde ise temizlik özellikle iş yerlerinde 6 ayda bir yapılmalıdır. Evlerde bulunan jaluziler için ise senede bir yapılacak bakım ve temizlikler yeterli olacaktır. Ancak bu mikro jaluzi temizliği profesyonel temizlik olmalı ve işin ehilleri tarafından yapılmalıdır. Profesyonel firmalar bu temizliği özel makinalarla gerçekleştirmektedir.


Genel olarak baktığımızda özellikle mikro jaluzilerin bakım konusunda son derece hassas olduklarını görmekteyiz. Evde hortum ve fırçalarla temizlik yapılırken en ufak bir dikkatsizlikte jaluziler kullanılamayacak duruma gelebilir. Bu nedenle jaluzi temizliği işinde ehil firmalara yaptırılmalıdır. Ehil firmaların düzenli olarak özel makinalarla yapacağı profesyonel temizlik, jaluzi perdelerde yıpranmaları önleyecektir. Ayrıca firmaların yapacağı temizlik sırasında jaluzinin herhangi bir şekilde zarar görmesi durumunda, firma jaluzinin tamirini gerçekleştirmek ya da yenisini vermekle yükümlüdür. Bu yüzden jaluzi temizliği için, her açıdan daha avantajlı olan işinde ehil firmaların yaptığı profesyonel temizlik tercih edilmelidirCopyright © 2013 Asya Temizlik Sosyal Hizmetler
Tüm Hakları Saklıdır.